Przejdź do treści

Pytania i odpowiedzi

Poniżej znajdziesz wykaz najczęściej zadawanych pytań z tego rozdziału wraz ze zwięzłymi odpowiedziami i gotowymi do użycia przykładami kodu CSS. Aby sprawdzić bardziej szczegółowy opis, kliknij odnośnik "Zobacz więcej..." pod wybraną odpowiedzią.

W jaki sposób wygenerować dynamicznie tekst przed określonym elementem?

Co robi :BEFORE?

Pseudoelement :before w CSS służy do wstawiania treści przed zawartością wybranego elementu. Jest to technika wykorzystywana do dodawania dekoracji, ikon lub innych elementów graficznych przed treścią elementu.

Zobacz więcej...

Zobacz więcej...

W jaki sposób kontrolować wygląd cudzysłowów? Jak powinno się wpisywać cytaty zagnieżdżone w języku polskim?

Zobacz więcej...

Jak zrobić cudzysłów w cudzysłowie?

Aby umieścić cudzysłów wewnątrz innego cudzysłowu, można użyć różnych kombinacji cudzysłowów. Na przykład: „To jest »cytat« w cudzysłowie” albo "To jest 'cytat' w cudzysłowie".

Zobacz więcej...

Zobacz więcej...

Zobacz więcej...

Jak zaznaczyć przerwę w cytacie?

Przerwę w cytacie zaznacza się przy użyciu znaku wielokropka (w kodzie HTML można użyć: …) albo po prostu trzech kropek wstawionych w nawiasie kwadratowym bądź okrągłym: „To jest przykład […] przerwy”.

Zobacz więcej...

Zobacz więcej...

Czy tytuły rozdziałów piszemy w cudzysłowie?

Tytuły rozdziałów, książek lub publikacji zazwyczaj piszemy kursywą (tekstem pochylonym) albo w cudzysłowie, aby wizulanie je wyróżnić. Wybór zależy od konwencji stylistycznej i preferencji.

Zobacz więcej...

Jak zrobić cudzysłów ostrokątny?

Pojedynczy cudzysłów ostrokątny można uzyskać w kodzie HTML za pomocą encji znakowej ‹ () i › (). Natomiast aby uzyskać podwójny cudzysłów ostrokątny, wystarczy wpisać: « («) i » (»). W języku polskim kombinacji znaków »...« używa się, gdy występuje cudzysłów w cudzysłowie. Natomiast zapis «...» stosuje się do wskazania znaczeń w słownikach i opracowaniach naukowych.

Zobacz więcej...

Komentarze

Zobacz więcej komentarzy

Facebook