Prawa autorskie
Możesz
- Wykorzystywać wszystkie skrypty do budowy serwisu WWW - w tym witryny komercyjnej. Wyrażenie "budowa serwisu WWW" oznacza np. wykorzystanie jednego ze skryptów menu do ulepszenia nawigacji na stronie WWW.
- Dopasowywać wygląd elementów generowanych przez skrypt, modyfikując kod HTML i CSS. Kod JavaScript można modyfikować tylko w ramach podanych w opisie instalacji.
- Publikować na stronie WWW kod udostępnionych tutaj skryptów wraz z opisem działania i instalacji - np. jeśli prowadzisz serwis zawierający zbór przydatnych skryptów - ale tylko jeśli w dowolnym miejscu opisu zostanie umieszczony link zwrotny do strony głównej tego kursu. Dostęp do skryptów nie może być płatny!
Nie możesz
- Przypisywać sobie autorstwa skryptów zawartych w tym serwisie.
- Usuwać ani zmieniać komentarzy nagłówkowych skryptów, podających autora. W przeglądarce są one normalnie niewidoczne, więc nie sprawiają kłopotów. Jeśli nie ma takiego komentarza, nie trzeba go dopisywać.
- Poważnie modyfikować kodu skryptów (nie dotyczy kodu HTML ani CSS). Zmiany w skryptach są dozwolone tylko w ramach podanych w opisie.
- Drobne zmiany skryptu, jak np. zmiana nazw funkcji lub dodanie bądź zmiana kilku linijek kodu, pod żadnym pozorem nie uprawnia do usunięcia lub zmiany komentarza nagłówkowego podającego autora.
- Publikować na stronie WWW opisu skryptów bez wstawienia linku do strony głównej kursu.
- Udostępniać skrypty za opłatą - np. na stronie z płatnym logowaniem lub w komercyjnym programie komputerowym, którego jedyną funkcjonalnością jest zebranie w jednym miejscu przydatnych skryptów itp.
- Publikować poza tym serwisem jakiegokolwiek generatora bez udzielenia wyraźnej zgody.
Dokonywanie nieautoryzowanych zmian w skryptach lub/i usuwanie z nich informacji o autorze, stanowi złamanie praw autorskich. Czyniąc to, narażasz się na konsekwencje: od interwencji u administratora serwera (co może poskutkować usunięciem twojego serwisu z sieci) do podjęcia kroków prawnych włącznie!